Vítáme Vás v ubytování U Bačmana

Ubytování U Bačmana


Nabízíme Vám stylové celoroční ubytování k rekreačním účelům, které se nachází v malebné vesničce Ctiněves pod úpatím hory Říp. Místo je vhodné nejen pro sportovní aktivity jako je např. turistika (stezka Praotce Čecha), cykloturistika, paragliding, ale i pro kulturní zážitky, které si odnesete z návštěv blízkých zámků Mělník, Nelahozeves, Veltrusy a Roudnice n/L. Ubytovací zařízení se nachází mezi Mělnickou a Litoměřickou vinařskou podoblastí. Pro labužníky regionálních piv je v obci pivovar, kde se točí Podřipské pivo. Ubytování U Bačmana se nachází také 6 kilometrů od jezdeckého střediska Straškov. Ubytování je vhodné pro velké skupiny lidí, pro oslavy, pro pořádání meetingů, pro rodiny s dětmi, pro ubytování pracovní síly, ale i třeba pro samotný pár, který chce strávit příjemnou dovolenou ve vesnickém prostředí. Dům se nachází v centru obce - hospůdka U Praotce Čecha, pivovar Podřipské pivo a místní obchod je ve vzdálenosti do 100 m.

Ubytování v samostatných pokojích, ubytovací kapacita činní 13 osob (až 16 osob při využití přistýlek a rozkládacích pohovek). Dům disponuje obývacím pokojem, kuchyní, jídelnou, dvěma koupelnami, krytou verandou s krbem, parkovacím místem ve dvoře (3 auta), pískovištěm a houpačkou se skluzavkou.

Sauna, hydromasážní vana a odpočívárna - jako externí služba dle ceníku na web. stránkách. V případě většího počtu ubytovaných se lze prostřídat. Součástí služby je zprostředkování 2x osušky, prostěradla, županu, pantoflí.

Při rezervaci je požadována úhrada zálohy ve výši 10-30% z celkové ceny - stanovuje vždy provozovatel a následně budete informováni prostřednictvím e-mailové zprávy. V případě zrušení rezervace 10 dní před příjezdem je Vám záloha vrácena. Pokud je vše v pořádku, zálohu Vám při odjezdu vrátíme. Host je povinen uhradit zálohu nejpozději do 3 dnů od provedení rezervace. Záloha se platí převodem na účet: 1536302001/2700 Do poznámky prosím uveďte: "Jméno a Příjmení - záloha" Minimální cena pro ubytování je 2800 Kč. (osoba/noc: 4x1 nebo 2x2)


Těšíme se na Váš pobyt pod Řípem v rekreačním objektu U Bačmana.

V případě zájmu volejte na tel. č. 732 833 618 nebo 774 935 791

Kontaktní osoba: Markéta Nováková



Partneři

SPOLUPRÁCE KTERÁ NÁS TĚŠÍ

Každý rok s radostí vítáme děti z Dětského domova Most, kteří k nám v letní období jezdí zažívat prázdninová dobrodružství.



PIVNÍ TURISTIKA

Cíl Vaší turistické cesty se nachází méně než 100 m od ubytování U Bačmana a nabízí mnoho druhů lahodných piv, která se umístila na předních příčkách celorepublikových pivních soutěžích.

Využijte příjemného prostředí  k ubytování pod Řípem v ubytovacím zařízení U Bačmana



Ctiněves

            Svůj název odvozuje obec od jména Česta (Čestina ves) nebo od ekvivalentu slova čest - cti. Podle pověsti je jméno dáno od uctívání - ctění mýtického hrobu bájného praotce Čecha, v jehož blízkosti byla později postavena ves. Obcí Ctiněves prochází červeně značená turistická stezka vedoucí z Roudnice nad Labem přes vrchol Řípu do Jeviněvsi, Mlčechvost a Kralup. Dominantou obce je kostel Svatého Matouše, který ze 13. století. Je románského původu a byl několikrát přestavován.

Ctiněveská kaplička
Ctiněveská kaplička

Stručná historie obce

            Obec Ctiněves ležící pod jihovýchodními svahy Řípu patří patrně k lokalitám, které byly osídleny již v dávné minulosti. Svědčí o tom i nálezy Václava Krolmuse z poloviny 19. století i dr. Sklenáře z Národního muzea v Praze v roce 1969. První písemná zmínka o obci pochází až z roku 1318 v souvislosti s připomínkou Blahuta ze Ctiněvsi. Podle záznamu zde na svém statku v roce 1384 hospodařili Radslav a jeho syn Racek, v roce 1388 pak Mikeš z Újezda. O dalších majitelích není nic známo, až záznam z roku 1544 říká, že " Adam ze Ctiněvse tvrz ve Ctiněvsi, dvůr a ves, a co měl ve vsích Černoučku, Libkovicích, Mnetěši a Straškově vložil si v obnovené desky zemské." V roce 1558 pak majetek předal svému synu Mikulášovi, který měl dcery Annu a Johanku. Ty se provdaly za bratry ze Zap u Brandýsa. Anna s Albrechtem zůstali ve Ctiněvsi, Johanka s manželem se přestěhovali na majetek do Vinoře. Zapští byli Rudolfem II. V roce 1595 povýšeni do stavu rytířského. Podle kroniky Zapských je osm členů rodu ze Ctiněvsi a Vinoře pochováno v kryptě kostela ve Ctiněvsi . Anna, Albrecht a jejich potomci ve Ctiněvsi špatně hospodařili. V roce 1610 koupila silně zadlužený majetek Polyxena z Lobkowicz a připojila jej k roudnickému panství. Zde zůstala Ctiněves až do skončení patrimoniální správy v roce 1850.

https://www.obec-ctineves.cz/